Parohia Sfanta Vineri cu hramul Sfintei Cuvioase Parascheva si al Sfintei Mucenite Parascheva

CONTACT Sf. Cuvioasa Parascheva                   Sf. Mucenita Parascheva

Intru tine, Maica, cu osardie s-a mantuit cel dupa chip, ca luand Crucea, ai urmat lui Hristos si lucrand ai invatat sa nu se uite la trup, caci este trecator, ci sa poarte grija de suflet, de lucru cel nemuritor. Pentru aceasta si cu ingerii impreuna se bucura, Cuvioasa Maica Parascheva, duhul tau.

citeste mai mult..

Program Liturgic

Miercuri

slujba Utreniei şi Sfânta. Liturghie

16:00– 20:00

slujba Vecerniei

acatist şi Taina Sfântului Maslu

Vineri

07:00– 13:00

slujba utreniei

Sfânta Liturghie

acatist

Taina Sfântului Maslu

Molitfele Sf. Vasile şi sfinţirea aghiasmei mici

16:30– 19:30

slujba Vecerniei unită cu Litia şi acatist

Sâmbătă

slujba Utreniei şi Sfânta Lirurghie

Duminică

slujba Utreniei şi Sfânta Lirurghie

În afară de programul sfintelor slujbe biserica „Sfânta Vineri” este deschisă în fiecare zi pentru închinare şi rugăciune între orele 8:00-20:00 iar preotul de rand este la dispozitia credinciosilor.

acasa    program liturgic  |   tur virtual |  galerie foto |  slujitorii parohiei |  contact  |   cuvinte de suflet

Parohia Sfanta Vineri   cu hramul Sfintei Cuvioase Parascheva si al Sfintei Mucenite Parascheva

2010 -  Realizat de diacon Bogdan GRIGORESCU